Stwórz prezent – magiczna technika sitodruku

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym tak na prawdę jest sitodruk? Jest to nic innego, jak technika druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych.

HISTORIA

Skąd się wziął sitodruk i kto go właściwie wymyślił? Patrząc na szerokie zastosowanie tej techniki, należy sobie uświadomić ze stoi za nią wiele lat doświadczeń nieskończonej ilości ludzi. Druk sitowy wywodzi się od druku szablonowego, który był stosowany na dalekim wschodzie od kilku tysięcy lat. Niewątpliwie prekursorem tej techniki jest Japonia.

ZASTOSOWANIE

Szeroka gama zastosowań sitodruku doprowadziła do tego, że jest to technika wykorzystywana niemal w każdej dziedzinie naszego codziennego życia. Wykorzystuje się go do drukowania plakatów, etykiet ale jest także używany do produkcji układów scalonych. W modzie wykorzystywany jest do pokrywania materiału różnorodnymi nadrukami.

NADRUK NA KOSZULCE

Niejedna drukarnia sitodrukowa oferuje swoim klientom pokrycie ich ulubionej koszulki wymyślnym wzorem, wykonanym właśnie metodą sitodruku. Jest to najtańsza metoda dostępna na rynku, dzięki czemu tego typu drukarnie nie mają problemu z brakiem pracy. Oczywiście najtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szablonu, który drukarnia ma w swojej rozbudowanej ofercie, gdyż chęć posiadania oryginalnego i niepowtarzalnego wzoru może nas kosztować zdecydowanie więcej.

Comments are closed.